Polwell - Twój partner w codziennej pracy

ARTEGO PRESTIGE NIGHT – niepowtarzalne wydarzenie fryzjerskie

W dniach 17-18 marca 2012 (podczas targów LOOK) w Poznaniu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Klienci marki Artègo wzięli udział w przygotowanej z niesamowitym rozmachem imprezie. W hotelu Novotel w samym centrum miasta organizatorzy zaproponowali nie tylko inspirujące pokazy sztuki fryzjerskiej, ale zadbali też o specjalne atrakcje, wprowadzając swoich gości w wyśmienity nastrój. Imprezę z niewymuszoną elegancją i wdziękiem prowadził Olivier Janiak, popularny prezenter telewizyjny.

Artego Prestige NightNieczęsto zdarza się, aby podczas jednego spotkania można było obejrzeć tak różnorodne prezentacje sztuki fryzjerskiej. Marka Artègo zaproponowała swoim klientom aż cztery pokazy tego wieczoru. Specjalnie na to wyjątkowe wydarzenie przybyli z Włoch styliści z Akademii fryzjerskiej Artègo Artistic Team. Polskim gościom pokazali najnowszą kolekcję marki, tworząc na scenie fryzury w niepowtarzalnym stylu, zaskakujące ciekawą formą i intensywnością barw, demonstrując przy tym nieograniczone możliwości produktów Artègo.

Odważne cięcia, niebanalne stylizacje i techniki pracy, które można wykorzystać podczas codziennej pracy w salonie – takie propozycje przedstawiły Akademie Maestro i Maniewski, prowadzone przez dwóch znanych stylistów, od lat obecnych w gronie najlepszych polskich szkoleniowców: Pawła Kamińskiego i Macieja Maniewskiego. Instruktorzy, którzy zdobywali zawodowe szlify m.in. w słynnej Sassoon Academy, na co dzień dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami z fryzjerami z całego kraju. Podczas szkoleń kładą nacisk na naukę klasycznych cięć, które są podstawą do tworzenia ciekawych i kreatywnych stylizacji i pozwalają na wypracowanie indywidualnego stylu. Podczas pokazu pokazali jak strają się zażegnać konflikt pomiędzy klasycznymi „czystymi” cięciami a nowoczesną, artystycznym podejściem do stylizacji fryzur.

Zgromadzona publiczność entuzjastycznie przyjęła pełen dynamiki pokaz Sylwii Kiliś – stylistki gwiazd polskiego show-biznesu, pracującej przy produkcjach telewizyjnych, filmowych czy pokazach mody. Sylwia Kiliś zaprezentowała kolekcję przygotowaną specjalnie dla marki Artègo. Widzów zachwyciły niebanalne stylizacje jakie wykonała Sylwia Kiliś a naturalność i lekkość z jaką pracowała na scenie sprawił, że stylistka z łatwością zdobyła uznanie u tak licznej grupy fryzjerów. Fryzury z pokazanej kolekcji wykonane w oparciu o najnowsze metody stylizacji, zgodne z aktualnymi trendami świata mody i fryzjerstwa wzbudziły prawdziwy zachwyt widzów.

Fryzjerską gwiazdą wieczoru była Małgorzata Babicz, która wraz z zespołem pokazała najnowszą awangardową kolekcję swojej Akademii na sezon wiosna/lato 2012 o nazwie Error (błąd). Autorskie kolekcje tej znanej i cenionej szkoły są zawsze prezentacją sztuki fryzjerskiej na najwyższym poziomie.

I tak było tym razem. Doskonale dobrane modelki, idealnie dopasowane muzyka oraz choreografia stworzyły niepowtarzalny klimat pokazu. Demonstrowały fryzury inspirowane były błędem cięcia, niewyszukane w formie, pokazywały prawdziwy kunszt fryzjerski i artystyczną wizję autorów kolekcji.

Miłą niespodzianką dla uczestników Artègo Prestige Night było pojawienie się na scenie Andrzeja Matrackiego – Mistrza Świata we fryzjerstwie, szkoleniowca naszej kadry narodowej oraz sędziego podczas międzynarodowych konkursów.

Po inspirujących pokazach przyszedł czas na rozmowy, refleksje oraz dzielenie się spostrzeżeniami i doświadczeniem podczas pysznej kolacji. Następnie goście mogli oderwać się od codziennych spraw i problemów podczas zabawy tanecznej przy dźwiękach muzyki na żywo. Specjalnie dla uczestników tego prestiżowego spotkania wystąpił zespół Blue Cafe oraz Yaka Band znany z popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia?”. Prawdziwą kulminacją wieczoru był show męskiej grupy tanecznej, który wzbudził aplauz zwłaszcza u żeńskiej części publiczności. Po dawce tak intensywnych przeżyć szampańska zabawa trwała do białego rana.

Następnego dnia uczestnicy odwiedzili targi LOOK, gdzie m.in. mogli zapoznać się z najnowszą ofertą firm z branży fryzjerskiej i kosmetycznej.

Wszyscy, którzy przyjechali na Artègo Prestige Night w poszukiwaniu inspiracji, wrażeń estetycznych czy informacji pozwalających udoskonalać swój zawodowy warsztat, nie zawiedli się. Uznanie zdobyły pokazy wszystkich zaproszonych akademii, które wychodziły naprzeciw różnym oczekiwaniom fryzjerów. I w tym tkwi sukces tej imprezy. Każdy z gości mógł tu odnaleźć coś dla siebie – propozycję najbliższą swojej estetyce. Mógł poczuć się wyjątkowo, mając świadomość, że organizatorzy zadbali o potrzeby wszystkich zaproszonych.

Niesamowite chwile z Artègo na długo zostaną w pamięci uczestników tego spotkania. Bez wątpienia było to najważniejsze wydarzenie fryzjerskie tegorocznej wiosny, potwierdzające znaczącą pozycję marki Artègo na rynku fryzjerskim.

Obejrzyj całą galerię zdjęć Artego Prestige Night