Polwell - Twój partner w codziennej pracy

Have a nice look! Poznań 26-27 kwietnia 2014

Chcesz poznać fryzjerskie trendy na przyszły sezon, najnowsze kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji, stylizacji i przedłużania włosów, a także nowości w zakresie sprzętu i wyposażenia salonów fryzjerskich? Musisz koniecznie odwiedzić największe w Polsce profesjonalne targi fryzjerskie LOOK, które odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w weekend 26-27 kwietnia 2014. Jak zwykle nie zabraknie atrakcyjnych, pełnych ekspresji pokazów na najwyższym światowym poziomie, liderów branży fryzjerskiej oraz specjalistycznych szkoleń i warsztatów.

Organizatorzy spodziewają się 250 wystawców z kraju i zagranicy oraz ponad 17.000 zwiedzających. Podczas dwudniowego show pokazy gwiazd fryzjerstwa odbywać się będą zarówno na stoiskach wystawców, jak i na scenie głównej, która podobnie jak ostatnio stanie w gwarantującej niepowtarzalny klimat alei lipowej w holu nowoczesnego kompleksu czterech pawilonów.

Uwagę publiczności przyciągną Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego oraz Otwarte Mistrzostwa w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów (27.04.2014), w których mogą wziąć udział uczniowie lub fryzjerzy posiadający już wykształcenie kierunkowe. Mistrzostwa te dają jedyną w naszym kraju możliwość zdobycia tytułu Mistrza Polski.  Wizyta na targach LOOK to również ważne wydarzenie dla uczniów i nauczycieli szkół fryzjerskich. Młodzież może zobaczyć przy pracy mistrzów. Natomiast wykładowcy  podczas Konferencji dla Nauczycieli Zawodu mają możliwość podyskutować na ważne tematy dotyczące problemów i innowacji w edukacji fryzjerów.

Atrakcyjnie zapowiada się organizowany już po raz dwunasty konkurs KREATOR, który otwiera drogę do kariery młodym, zdolnym stylistom. Do zawodów znanych już z poprzednich lat dochodzą teraz dwie nowe konkurencje. FOREVER YOUNG to rywalizacja w tworzeniu niebanalnych fryzur dla osób 60+. Z kolei w konkurencji BEAUTY live! konkurować ze sobą będą zespoły złożone z fryzjera i wizażysty, których rolą będzie wymyślenie i wykonanie fryzury i makijażu na żywo. Zadanie polegające zarówno na wykonaniu koloryzacji jak i cięcia będzie tym trudniejsze, że losowanie modelek odbędzie się tuż przed rozpoczęciem konkursu. Nie będzie więc możliwości wcześniejszego przygotowania i przemyślenia stylizacji. Wszystko odbywać się będzie na Scenie Głównej pod czujnym okiem publiczności. Nie zabraknie oczywiście stałych punktów konkursu – kategorii New Look męski i New Look damski (stylizacja fryzury na co dzień, w której przy pewnej dozie odwagi można swobodnie pokazać się na ulicy), oraz Art&Hair (artystyczna stylizacja, przy tworzeniu której stylista może dowolnie korzystać z własnej wyobraźni i umiejętności). Tegorocznym tematem tej kategorii są modne „Plecionki”. Po raz drugi odbędzie się rywalizacja w konkurencji Kids Crazy Hair. Wprowadzone podczas edycji 2013 wariacje na temat fryzury dziecięcej z udziałem modeli w wielu 6-11 lat spotkały się z  entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Konkurs odbędzie się w sobotę 26 kwietnia.

W tym samym czasie odbędzie się także Forum Kosmetyki beautyVISION. Jednym z najważniejszych wydarzeń przyszłorocznych targów kosmetycznych będzie III Kongres – Biznes w branży hair, beauty i SPA „Gabinet kosmetyczny XXI wieku”.

Więcej na: www.look.mtp.pl oraz na www.facebook.com/LOOKbeautyVISION