Kiela

Historia
W roku 1939 Jan Hendrik Kiela zakłada firmę Kiela. Zakład mieści się w Rotterdamie przy Kerdijkstraat i początkowo zajmuje się produkcją półmisków ze stali nierdzewnej oraz urządzeń do smażenia w głębokim oleju. W roku 1950 następuje zmiana profilu produkcji. Od tego czasu Kiela zaczyna produkować specjalistyczne meble dla salonów fryzjerskich na terenie Holandii. Przebranżowienie produkcji powoduje szybki rozwój firmy, stąd konieczne staje się znalezienie nowej siedziby przedsiębiorstwa. Firma zostaje przeniesiona do miejscowości Driebruggen na ulicę De Kerkweg. W kolejnych latach przedsiębiorstwo nadal się rozrasta i wprowadza innowacyjne siedziska typu „kubełkowego” do foteli fryzjerskich. To nowatorskie rozwiązanie w znacznym stopniu przyczynia się do dalszej ekspansji na rynku wyposażenia salonów fryzjerskich. Firma Kiela w związku z dalszym rozwojem kupuje biurowiec przy ulicy De Groendjick i modernizuje tereny firmy przy ulicy De Kerkweg. W tym okresie zarządzanie firmą przejmują John i Ger Kiela. W latach 1980 -1990 kierowane przez nich przedsiębiorstwo zostaje głównym producentem wyposażenia salonów fryzjerskich na terenie Holandii, a przy ulicy De Kerkweg powstaje nowoczesna sala wystawowa. Rokiem przełomowym dla całej firmy jest rok 1986. Meble z Driebruggen po raz pierwszy zostają pokazane na renomowanych targach branży fryzjerskiej w Bolonii we Włoszech. Przedstawienie szerszej rzeszy odbiorców swojej oferty okazuje się doskonałym krokiem. Od początku lat 90. Kiela koncentruje się na rozwoju eksportu i w szybkim czasie staje się niekwestionowanym liderem w produkcji luksusowych mebli fryzjerskich do salonów na całym świecie. W roku 2007 zostają poczynione kolejne inwestycje mające na celu unowocześnienie i powiększenie produkcji, a powierzchnia użytkowa firmy rozrasta się do 16 000 m². Firma Kiela staje się ultranowoczesna.

Aktualnie
Kiela jako producent luksusowych mebli do salonów fryzjerskich nadal ciężko pracuje nad coraz bardziej nowatorskimi rozwiązaniami, by utrzymać pozycję lidera. Z wielką pieczołowitością prowadzone są prace od projektowania, poprzez proces produkcji, magazynowanie, do finalnego przekazania wyprodukowanych mebli fryzjerowi. Holenderski producent, mimo iż przez kilkadziesiąt lat z małej firmy przeistoczył się w branżowego giganta, nadal jest firmą rodzinną. Aktualnie pięciu członków rodziny Kiela aktywnie pracuje w przedsiębiorstwie nad jego dalszym rozwojem.

Więcej o marce dowiecie się Państwo na stronie meble.polwell.pl.

Jeśli chcą Państwo zamówić meble, prosimy o kontakt z najbliższym oddziałem Grupy Polwell lub wypełnienie formularza kontaktowego na stronie www.meble.polwell.pl

Pobierz katalog w PDF


ZOBACZ AKTUALNY CENNIK