Polwell - Twój partner w codziennej pracy

Targi fryzjerskie LOOK 2013

Targi fryzjerskie LOOK 2013W weekend 6-7 kwietnia znów zjedzie do Poznania cała branża fryzjerska. W tych dniach odbędzie się bowiem kolejna edycja największych w Polsce targów fryzjerskich – Forum Fryzjerstwa LOOK.


Swoje produkty zaprezentuje prawie 200 wystawców z Polski i zagranicy. Organizatorzy spodziewają się blisko 20.000 zwiedzających, którzy mogą mieć pewność, że zachwycą się błyszczącymi, mocnymi kolorami, odważnymi cięciami oraz prezentowanym na targach, nowatorstwem światowych trendów w modelowaniu i strzyżeniu włosów.


Tegoroczną nowością będzie Akademia Mistrzów Hair Trendy – pierwsza odsłona cyklu corocznych, elitarnych szkoleń dla najbardziej wymagających stylistów fryzur. Jak zwykle na targach LOOK nie zabraknie atrakcyjnych, teatralnych pokazów na światowym poziomie. Jedną z tegorocznych gwiazd będzie Alex Kübler z Niemiec zaproszony przez firmę Silog. Ten wirtuoz fryzjerstwa pracował dla Valentino w Londynie i dla Toni & Guy w Amsterdamie. Jego prace zawarte zostały w europejskim seminarium fryzjerskim, które odwiedziło Rosję, Kazachstan, Indonezję, Tajlandię i Indie. Od 2006 roku jest Dyrektorem Edukacyjnym w grupie artystycznej WAHL. Na LOOK-u zaprezentuje pokaz: Feel your motion! Hair Tattoo& Fashion Cuts. Natomiast firma Tovares przygotowała pokaz z zakresu innowacyjnych metod strzyżenia maszynką WAHL i kreowania wzorków trymerami WAHL. Poprowadzi go Manuel Winter – instruktor marki WAHL, członek międzynarodowej szkoły fryzjerów GIG, jak i ARTISTIC HAIRDRESSER TEAM. Więcej informacji o pokazach na www.look.mtp.pl.


Uczestnicy targów będą mogli zapoznać się z trendami na przyszły sezon oraz zakupić najnowsze produkty po promocyjnych cenach. Coraz częściej oprócz ekspozycji na stoiskach i pokazów firmy decydują się również na organizację specjalistycznych szkoleń. Takie wydarzenie planują między innymi firmy Ayala czy Polwell.


targi fryzjerskie


Po raz jedenasty odbędzie się konkurs KREATOR – wydarzenie otwierające drogę do kariery młodym, zdolnym stylistom. Konkurs składa się z trzech kategorii. Pierwszą jest New Look, czyli stylizacja fryzury damskiej lub męskiej, w której swobodnie można pokazać się na ulicy. W tym przypadku ocenie podlega przede wszystkim kolor i cięcie. Drugą kategorią jest Art&Hair, czyli artystyczna stylizacja, przy tworzeniu której stylista może dowolnie korzystać z własnej wyobraźni i umiejętności. Tegorocznym tematem stylizacji jest Pin up girl XXI – trend zaczerpnięty z mody lat 40-50 poprzedniego stulecia. Na plakatach (stąd nazwa) pojawiały się wówczas uśmiechnięte dziewczyny w słodkich strojach w charakterystycznym makijażu (kreski na oczach i zmysłowo czerwone usta) oraz fryzurze, która nadawała styl całości. Zadaniem uczestników jest podjęcie próby przetransponowania tego stylu na współczesne czasy i przy zachowaniu ducha tamtej epoki pokazanie współczesnej kobiety. Tegoroczną nowością konkursu Kreator będą zmagania w kategorii Kids Crazy Hair, czyli w skrócie wariacje na temat fryzury dziecięcej z udziałem modeli w wielu 6-11 lat. Jednym z ogromnych atutów KREATORA jest niezależne jury złożone z redaktorów fryzjerskich pism branżowych. Ich wprawne oko potrafi dostrzec i docenić pomysłowość, innowacyjność i nowatorstwo młodych stylistów.


W ramach targów LOOK (w niedzielę 7 kwietnia) zostaną rozegrane Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego. Walczący o zwycięstwo zmierzą się w dwóch kategoriach wiekowych (juniorzy i seniorzy), podzielonych na dwa działy: fryzjerstwo damskie i męskie. Tytuł Mistrza, poza ogromnym prestiżem, daje nominację do kadry reprezentującej Polskę na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata w 2014 roku. W tym samym czasie odbędą się także Otwarte Mistrzostwa w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów. Tu oceniany jest efekt przedłużania i umiejętność zagęszczania, a także ukazywania różnych kontrastów kolorystycznych w pasmach włosów. Jury przyznaje także punkty za strzyżenie oraz ogólną stylizację modelki, czyli dopasowanie stroju i makijażu do fryzury.


Targom LOOK towarzyszyć będzie Forum Kosmetyki i Solariów beautyVISION. Nowością tegorocznych targów kosmetycznych będzie II Kongres Pięknej Sylwetki organizowany przez magazyn „Estetica Polska”.


Więcej na: www.look.mtp.pl oraz www.kreatorlook.pl